Dobrovoľný hasičský zbor Blatnica

DHZ Blatnica

2% z dane 2019

Vážení spoluobčania, návštevníci a priaznivci obce!
Každoročne je pre mnohých z nás marec mesiac daňových priznaní. Po vysporiadaní papierovačiek prichádza jeden z krajších momentov. Moment, kedy si vydýchneme a rozhodneme komu pomôžeme poukázaním 2% z našich daní.
Dobrovoľný hasičský zbor Blatnica by sa rád uchádzal o Vašu priazeň pri tomto rozhodovaní - prichádzame s plánom pomoci pri záchrane života našich spoluobčanov a návštevníkov obce. Prosíme Vás pomôžte nám zakúpiť automatický externý defibrilátor, ktorý nám umožní zachrániť ľudské životy.

Čítať ďalej: 2% z dane 2019

Previerkové cvičenie

Pripravenosť členov DHZO na zásah može preveriť aj previerkové cvičenie.Toto cvičenie može vyhlásiť starosta obce, veliteľ DHZO alebo OR HaZZ.Takéto cvičenie sa koná raz do roka a je neplánované. Tento rok bolo vyhlásené v sobotu 29.9.2018 o 18.58 a prebiehalo v areáli ATC Blatnica. Celkovo sa cvičenia zúčastnilo 25 členov z toho 16 hasičov z Blatnice a 9 z Mošoviec. Simulovaný bol požiar ubytovacieho zariadenia, kde sa nachádzali figuríny, ktoré museli zasahujúci vyhľadať a transportovať ich von zo zariadenia. Prácu im stažoval zadymený priestor. Pred ubytovňou bolo vytvorené hniezdo zranených, na ktorom si hasiči vyskúšali prvú pomoc.Cvičenie bolo ukončené o 21.35 s pozitívnym výsledkom.

Turčianska liga mladých hasičov 7. kolo – Socovce

Dňa 29. septemba 2018 sa konalo 7. kolo Turčianskej ligy mladých hasičov v Socovciach. Za našu DHZ štartovalo jedno dievčenské družstvo v zložení Ema Malinová, Nina Červeňová, Natália Štúriková, Viktória Štúriková a Klára Ursínyová pod vedením vedúceho mládeže Jozefa Ferenčíka. Dievčata sa umiestnili na 4. mieste a celkovo v Turčianskej lige na 9. mieste. Ďakujeme ím za účasť a reprezentovanie nášho zboru a obce!

Kontakt

Dobrovoľný hasičský zbor Blatnica
Blatnica
038 15  Blatnica
e-mail:
 
0908 150 408 (OHLASOVŇA)
043/4948 101 (Obecný úrad)

Náhodný obrázok